Dario Humenjuk (Banjaluka, 1979) je započeo muzičko obrazovanje u rodnom gradu u MŠ Vlado Milošević na odseku za klavir u klasi prof. Branke Kuzmanović. Završio je SMŠ Josip Slavenski u Beogradu u klasama prof. Olge Bauer i prof. mr. Zorice Stupar-Berbić. Diplomske studije je završio na Akademiji umetnosti Novom Sadu u klasi prof, dr Doriana Leljaka. Usavršavao se na brojnim majstorskim kursevima kod renomiranih pijanista: Kemala Gekića, Arba Valdme, Žaka Ruvjea, Vladimira Ogarkova, Svetlane Bogino, Ninoslava Živkovića i Rite Kinke.
Pedagoško iskustvo je sticao na mestu profesora u muzičkim školama u Beogradu i Novom Sadu. Od 2005. godine do danas je angažovan u MŠ Davorin Jenko u Beogradu na mestu profesora kamerne muzike i korepeticije. Od 2023. godine je docent na Akademiji umjetnosti Univerziteta u Bijeljini na katedri za klavir i kamernu muziku. Više puta kao mentor, komentor i umetnički saradnik učestvovao je na licenciranim seminarima kamerne muzike koje je organizovao: Jugokoncert (Letnja škola violončela autora prof. Nade Jovanović 2004), Ministarstvo prosvete Republike Srbije (Škola lepog pevanja-umetnost pevanja autor je prvakinja beogradske opere Gordana Tomić 2010), Univerzitet umetnosti u Beogradu (Duni vetre sa banatske strane 2012), Univerzitet umetnosti u Nanjingu, Kina 2016. godine.
Učesnik je i saradnik više prestižnih nacionalnih i internacionalnih takmičenja i festivala: Concorso internazionale citta di Stressa (Italija,1998), Jeunesses Musicales (2003), Augustin Prohazka (Slovačka, 2004), Cello fest (Beograd, 2005), Dotzauer-Wettbewerb fur junge cellisten u Drezdenu (Nemačka, 2005), Mermer i zvuci (Aranđelovac, 2008), Seghizzi-Concorso Internacionale di canto solistico (Italija, 2009), kao i Vasi Prihoda (Češka, 2016). Dobitnik je specijalne nagrade za klavirski duo na republičkom takmičenju u Nišu (1997), nagrade za klavirskog saradnika na takmičenju Petar Konjović u Novom Sadu (1998), priznanja Udruženja klavirskih pedagoga Srbije EPTA u Subotici (1999), zahvalnice Muzičke omladine grada Kragujevca (2004), kao i priznanja Associazione Musicale Dino Ciani (Italija, 2007. i 2008). Bio je član žirija internacionalnih muzičkih konkursa Francesco Paolo Neglia, Francesco Forgione i Paul Harris (Italija, 2007. i 2008), Republičkog takmičenja (Beograd, 2014), Republi;kog takmičenja za kamernu muziku (Beograd, 2023), Festivala slovenske muzike (2023), Festivala „Isidor Bajić“ u Novom Sadu (2023), Smotre talenata u Sremskim Karlovcima 2023. Ostvario je trajne snimke za Radio televiziju Srbije, Radio televiziju Republike Srpske i Rai Uno (Italija).
Kao izvođač kamerne muzike posebnu pažnju poklanja umetničkoj saradnji sa istaknutim interpretatorima iz oblasti solo pevanja i gudačkih instrumenata. Ostvario je muzičku saradnju sa mnogim umetnicima u zemlji i inostranstvu, među kojima su Radmila Smiljanić, Živan Saramandić, Radmila Bakočević, Milica Stojadinović, Gordana Tomić, Snežana Savičić Sekulić, Iva Mrvoš, Dušica Bijelić, Milan Karanović, Predrag Milanović, Aleksa Vasić, Kateno-Tino Favaca, Luiz Hopkins, Aleksandar Knjazev, i drugi.
Nastupao je kao solista, kamerni muzičar i klavirski saradnik u Kini, Austriji, Italiji, Grčkoj, Slovačkoj, Nemačkoj, Mađarskoj, Hrvatskoj, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini i Srbiji.
Profesionalna kritika ocenjuje ga kao izuzetnog umetnika i poznavaoca ove oblasti, pa je i dobio priliku da ostvari niz projekata: otvaranje Međunarodnog takmičenja Davorin Jenko u Beogradu 2007. sa violončelistom Aleksandrom Pavlovićem, vanr. prof. Akademije umetnosti u Novom Sadu, Proslava godišnjice rođenja kompozitora Stevana Stojanovića Mokranjca u Negotinu 2010, učešće na koncertu Sećanje na Miroslava Čangalovića na poziv Narodnog pozorišta u Beogradu 2010, Koncert sa Srpsko-jevrejskim pevačkim društvom i dirigentom Đorđem Stankovićem u Svečanoj sali Kolarčevog narodnog univerziteta u Beogradu 2010, Autorsko veče Rastislava Kambaskovića u svečanoj sali Skupštine grada Beograda 2012, koncert povodom jubileja 20. Obzorja na Tisi, Dani Josifa Marinkovića, Novi Bečej 2012, Veče solo pesme srpskih i ruskih autora sa prvakinjom frankfurtske opere, docentom na Akademiji umetnosti u Banjaluci, Dunjom Simić u Koncertnoj dvorani Kulturnog centra Banski dvor, Banjaluka 2012, doktorski umetnički projekat dirigenta Dragane Jovanović, Mokranjac 1914-2014, Koncert Poslednji susret premijerno izveden kao završni ispit na doktorskim studijama u Svečanoj sali Doma Vojske Srbije 2015, celovečernji koncert u okviru BELEF-a, Ljubav, razlog postojanja, 2016, Vokalno-instrumentalni resital, Nanjing, Kina, 2016. godine, resital “Serendipity”, Kardifi London 2018. godine, otvaranje Festivala slovenske muzike u Ruskom domu (Beograd, 2023) i Međunarodni dan Roma, Dom vosjke Srbije u Beogradu 2023. godine.
Od 2015. godine najtešnje sarađuje sa sopranom Dušicom Bijelić i baritonom Aleksom Vasićem. Kroz zajednički rad na vokalno-instrumentalnoj literaturi bave se istraživanjem tradicionalnih, ali i savremenih pristupa interpretaciji kamerne i vokalno - instrumentalne muzike pisane od kraja 16. veka do današnjih dana. Iz niza zajedničkih projekata i koncerata izdvaja se celovecernji koncert, L’amour, reason d’etre, BELEF, Beograd, 2016. godine, kao i autorski projekat pod pokroviteljstvom SOKOJ-a, Tragom srpske solo pesme 2019. godine.
Dario Humenjuk je doktorirao na Katedri za kamernu muziku Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu 2015. u klasi redovnog profesora Ljudmile Gros Popović.