Rodjena je u Beogradu. Završila je osnovne, master i specijalističke studije iz klavira, kao i osnovne, master i specijalističke studije solo pevanja i specijalizaciju iz kamerne muzike (odsek solopevanje) na Univerzitetima u Beogradu IFILUM u Kragujevcu i Instituta za kulturu
u Moskvi. Odsek za solo pevanje, osnovne studije završila je na dva Univerziteta, u Beogradu i Kragujevcu.
Studirala je u klasama istaknutih profesora poput: Jasmine Jasne Šajnović , Vojislava Avramovića kao i Zasluženih narodnih umetnika RF Ljudmile Vasiljevne Safonove i Vladimira V. Selivohina. Student je doktorskih studijana Akademiji umetnosti u Novom Sadu, u klasi prof. dr Milice Stojadinović.
Član žirija mnogih republičkih i medjunarodnih takmičenja u Srbiji i inostranstvu: Republičko takmičenje solo pevača, Republičko takmičenje kamerne muzike, Smotra muzičkih talenata, Medjunarodno takmičenje “Petar Konjović”, Medjunarodno takmičenje “Angel voice”, Medjunarodno takmičenje “Sonata” u Litvaniji, Medjunarodno takmičenje mladih muzičkih talenata u Arteku, (Rusija) Festival slovenske muzike u Moskvi, Medjubarodno takmičenje pevača u Moskvi “Majski žuk” i dr.
2016. je Laureat Belbrand award muzičkog priznanja u Minsku (Republika Belorusija), takmičenja muzičara Evroazije i ujedno prvi takmičar sa prostora bivše Jugoslavije koji je osvojio prvo mesto.
Nastupala je u operskim teatrima: Madlenianum - Beograd, Narodno pozorište - Beograd, Srpsko narodno pozoriste - Novi Sad, Teatar Pavla Slobodkina - Moskva (Rusija), Teatar opere I baleta -Biškeku iTeatar opere i baleta - Alma-Ata (Kirgistan), Nacionalni akademski Boljšoj Teatar opere i baleta - Minsk (Repiblika Belorusija), Teatar opere i baleta - Iževsk (Rusija), Centar operskog pevanja Galine Višnjevske i Mala scena Boljšog teatra – Moskva (Rusija),nastupala je na scenskom festivalu u Kuskovu u Moskvi (Rusija).
Saradjivala je sa: Filharmonijom Belorusije od 2016 i Filharmonijom Udmurtije 2016/2017, 2017/2018, Vojnim orkestrom Srbije “Stanislav Binički” 2011,2018,2019,Filharmonijom "Borislav Pašćan" 2017, Evroazijskim simfonijskim orkestrom 2017,2018,2019, Filharmonijom Kirgistana 2019/2020.
Sarađjivala je sa dirigentima: Vjačeslavom Bortnovskim,Nikolajem Rogotjevim, Nikosom Efthimiadisom, Nurtbekom Polutovim, Nikolajem Klešenkom, Aljeksandrom Pavlovim , Aleksandrom Kaljininom, Adrijanom Morarom, Dejanom Savićem, Andreom Salinasom, Frančeskom Kolasantom, Robertom Mađom, Zoricom Mitev-Vojnović, Pavlom Medakovićem, Miodragom Janoskim, Đorđom Pavlovićem, Aleksandrom Kojićem, Stankom Jovanovićem, Ana-Zoranom Brajović.
Docent je na Akademiji umetnosti Univerziteta u Bijeljini (kamerna muzika, solo pevanje i vokalna tehnika)
Predavač i počasni član BLS mreže Kineskih Univerziteta i kulturnih projekata sa Evropskim sedištem u Minsku. Profesor, predavač na Akademiji za umetnost i muziku “Esperans” u Strazburu, Francuska.
Član je Upravnog odbora Udruženja muzičkih i baletskih pedagoga Srbije i Predsednik stručne komisije za izdavačku delatnost.
Član je stručne komisije za kamernu muziku i solo pevanje UMBPS. Član je i Udruženja muzičkih umetnika Srbije UMUS.
Idejni osnivač i umetnički direktor međunarodnog takmičenja „Canto bene“ i„ Medjunarodnog takmičenja mladih pijanista Vladimir V. Selivohin“ u Beogradu.
Direktor je i osnivač prve umetničke Agenture na Balkanu „M.A.Artists Management“ sa sedištem u Beogradu.
Mr. Marta Balaž rodjena 1977. godine u Novom Sadu, srednju muzičku školu "Isidor Bajić" završila je u klasi prof. Milice Stojadinović, zatim školovanje nastavila u Beogradu na Fakultetu muzičkih umetnosti u klasi prof. Radmile Bakočević.
Koncertantno pevanje nastavila je da usavršava na poslediplomskim studijama koje je upisala na Fakultetu muzičkih umetnosti u Beogradu u klasi prof. Radmile Bakočević gde je završila prvu godinu. Drugu godinu poslediplomskih studija je završila i stekla zvanje "Magistar solo pevanja - koncertantno izvođenje", na Akademiji Umetnosti u Banja Luci u klasi prof. Radmile Smiljanić.
Njen umetnički repertoar sadrži širok dijapazon epoha od rane renesanse, misa, kantata, oratorijuma do ciklusa solo pesama, a značajan akcenat pridaje popularisanju domaće solo pesme. Tako da su pojedini domaći savremeni kompozitori svoje kompozicije posvetili upravo za nju i njen glas. Koncertirala je širom zemlje i inostranstvu. Neki od koncerata trajno su zabeleženi u arhivama televizije RTS i televizije RTV. Kao solista nastupala je sa: Vojvođanskim sinfoničarima, kamernim orkestrom „Novosadski solisti“, Novosadskim kamernim orkestrom, kamernim orkestrom „Artisti del arco“, Kamernim - simfonojskim orkestrom – Zenici. Stalni je član neorenesansnog ansambla „VITRIOL“, sa kojim je imala veliki broj koncerata i sa kojim je snimila četiri CD izdanja.
Od školske 2002. godine pa do danas uspešno radi kao profesor solo - pevanja u srednjoj muzičkoj školi „Isidor Bajić“ u Novom Sadu. Njeni učenici su osvojili brojne nagrade i zvanja Laureata na domaćim i međunarodnim takmičenjima i festivalima.Iz godine u godinu dobitnici su stipendija fonda za unapređenje vokalne umetnosti mladih „Melanija Bugarinović i ćerke Mirjane Kalinović - Kalin“ u Novom Sadu. Pojedini učenici su školovonje nastavili u inostranstvu. Dobitnica je Pokrajinske „Nagrade“ za postignute pedagoške rezultate. Radila je kao muzički saradnik, na realizaciji predstave „Ujkin san“ Dostojevskog u SNP – u Novom Sadu. Učestvovala je više puta u radu žirija na Republičkim takmičenju solo pevača u Beogradu i drugim takmičenjima u Srbiji.
Osnivač i direktor udruđenja građana „FloriArt“ u okviru kog je uspešno realizovano mnoštvo kulturnih, obrazovnih, edukativnih sadržaju za mlade umetnike kao što su seminari,vokalne radionice, koncerti...Ostvarila je saradnju sa drugim značajnim udruženjima i institucijama.
Valentina Taškova se bavi muzikom od svoje devete godine. Posle završene srednje muzičke škole „Stanković“ na dva odseka (gudački odsek – violina, u klasi prof. Miodraga Sretenovića, odsek za solo pevanje u klasi prof. Olivere Grujić-Slavić), studije solo pevanja započela je na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu, u klasi prof. Radmile Smiljanić, a nastavila je na Fakultetu umetnosti u Nišu, u klasi prof. Gordane Jevtović-Minov. Studirala je i violinu na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu, u klasi prof. Vladimira Čabrenovića.
Neposredno pre početka bavljenja pedagoškim radom u muzičkoj školi „Mokranjac“ , bila je solista Umetničkog ansambla Vojske Srbije „Stanislav Binički“, stalni honorarni član hora RTS-a, solista Opere i teatra „Madlenianum“, kao i nastavnik violine u muzičkim školama „Josif Marinković“ i „Petar Konjović“ u Beogradu.
Zapažene rezultate ostvarila je na međunarodnim takmičenjima u Beogradu, Zagrebu, Ženevi, Milanu…
Karijeru Valentine Taškove kao operske umetnice obeležili su nastupi u Narodnom pozorištu u Beogradu, kao i Operi i teatru „Madlenianum“. Sarađivala je sa istaknutim domaćim i stranim dirigentima i rediteljima (Miklošem Sinetarom, Jurijem Aleksandrovim, Rubenom Silovom, Karlosom Trikolidisom, Angelom Šurevim, Jovanom Šajnovićem, Vladimirom Kranjčević, Pavlom Medakovićem…)
Kao koncertna pevačica nastupila je u velikom broju solističkih koncerata širom Srbije i Evrope (Nemačka, Grčka, Bugarska, Francuska). Ostvarila je trajne snimke za Radio-televizijeSrbije, Televiziju Ljubljana, Televiziju Novi Sad.
Dobitnica je medalje za zasluge u prosveti i kulturi TREĆEG STEPENA (2002. godine) i Jubilarne povelje Opere i teatra „Madlenianum“ za umetnički doprinos (2007. godine).
Kao vokalni pedagog započela je sa radom 2008. godine u muzičkoj školi „Mokranjac“ (Beograd). U dosadašnjem radu ostvarila je velike i brojne uspehe na tom polju. Njeni đaci dobitnici su velikog broja nagrada na domaćim i međunarodnim takmičenjima (Srbija, Hrvatska, Mađarska, Rumunija, Belorusija...),osvojili su preko 350 nagrada, od čega preko 230 prvih, 40 laureata, 16 specijalnih, 1 Grand-Prix...
Organizovala je brojne koncerte klase (Galerija i Svečana dvorana Zadužbine Ilije M. Kolarca, Svečana dvorana Doma Vojske Srbije, Ruski dom, Galerija SANU, Etnografski muzej, Dvorana DKC-a...) od kojih su neki bili tematski, nastojeći da svojim đacima približi umnogome svet opere, scenski pokret i glumu. Pripremala je u više navrata ansamble iz opera i opereta, učestvujući u izradi kostima, pripremi scenografije, osmišljavanju režije, na šta je publika reagovala ovacijama i sa oduševljenjem pozdravila mlade umetnike.
Kao izuzetno mladi i perspektivni pevači, njeni đaci su članovi operskog studija Opere i teatra „Madlenianum“ i drugih operskih radionica u sklopu organizacija„Bell’Opera“i „MOTO“ (Muzičko-opersko-teatarska organizacija)u čijim okvirima su imali priliku da rade na inovativnim projketima i operskim predstavama poput Čimarozinog „Tajnog braka“, Mocartovog „Don Đovanija“ i opere Stansilava Biničkog „Na uranku“.
Ujedno, neki od njih su već članovi horskog ansambla Opere i teatra „Madlenianum“ gde nastupaju u predstavama koje su na redovnom repertoaru (Pajaci, Vesela udovica, Jadnici i Čarobna frula).
O svim ovim uspesima govore mnogobrojni članci u dnevnim novinama, magazinima („Profit“, „Muzika klasika“, „Politika“...), kao i gostovanja u radio i televizijskim emisijima.
Član je UMUS-a i međunarodnog udruženja vokalnih pedagoga (EVTA).
Od 2017. je šef stručnog veća za solo pevanje u muzičkoj školi „Mokranjac“ (Beograd)
Valentina Taškova je članica žirija na domaćim i međunarodnim takmičenjima solo pevača, a od 2017. godine je i umetnički rukovodilac ansambla „Operetika“ koji ima za cilj promovisanje srpske muzike, afirmisanje mladih umetnika.
Aleksandar Serdar, rođen u Beogradu, odakle posle završenih studija u Novom Sadu nastavlja dalje školovanje u Sjedinjenim državama i Italiji. Na njegovu pijanističku formaciju su uticali tokom godina pre svega, Leon Fleisher i Sergio Perticaroli.
Kao logičan put mladog pijaniste, Aleksandar Serdar je učestvovao na brojnim internacionalnim takmicenjima gde je dobio visoke nagrade. Najznačajnija od njih su svakako Arthur Rubinstein u Tel Aviv-u, Monza-Rina Salla Galo, Vercelli, Carlo Zechhi, koji su doveli do razvoja njegove internacionalne karijere.
Aleksandar Serdar je svirao resitale i sa orkestrom u skoro svim zemljama Evrope, u severnoj Americi, Brazilu i Peruu, Čileu, Maroku, Libanu, Izraelu, Tajldandu i Japanu.Svirao je sa filharmonijama Beograda, Bremena, Sofije, Zagreba, Torina, Minhena, Tuluza, Ile de France, Lila, San Hozea, Haife, Cincinnati, Portland, Slovenije, Drezdena, Slovenije, Sa dirigentima kao sto su Jean-Claude Casadesus, Jorg Peter Weigle, Emil Tabakov, Mendi Rodan, Marcello Viotti, Michael Plason, Christoph Eschenbach, Bojan Suđić…
U poslednjih nekoliko godina brojni uspesi na koncertima u Evropi su privukli pažnju kritičara i organizatora koncertnih sezona i festivala. Sa podjendakim entuzijazmom je svirao u koncertnim dvoranama kao sto su Theatre Chatelet, Auditorium du Louvre, Tonhalle in Zurich, Alice Tully hall in New Yorks Lincoln Center, and Festivals such as “La Roque d’Antheron, Folles Journeaus in Nantes, Sully sur Loire, St. Riquier, Schleasu Holstein u Hamburgu, Montpellier Festival of Radio France, Cankarijev dom…
Aleksandar Serdar je snimio svoj prvi kompakt disk za diskografsku kucu EMI koji je dobio izvanredne kritike muzičkih časopisa. Dupli disk Aleksandra Serdara snimljen je u Luksemburgu uorganizaciji Luksemburske banke i drustva Burleska .
Aleksandar Serdar je izdao svoj prvi kompakt disk za PGP diskografsku kuću u Srbiji sa baroknim repertoarom.
“Aleksandar Serdar je svakako svestan pijanista sa imaginacijom i ličnošću”
Gramophone, Februar 1999
“Niko nemože da ignoriše ovakvog izvodjača … koji je sposoban da poseduje tako retku kombinaciju autoriteta i aristokratije duha” Diapason, Decembar 1998.
Od 1999 godine, Aleksandar Serdar je počeo da radi na Fakultetu muzicke umetnosti u Beogradu gde je sad u zvanju redovnog profesora.
Od 2006 godine, radi kao profesor po pozivu na fakultetu umetnosti u Nišu.
Od 2016 godine radi kao honorarni profesor na Akademiji za Glazbo u Ljubljani.
Aleksandar Serdar učestvuje kao član žirija u radu brojnih nacionalnih i internacionalnih žirija.
2012 godine Aleksandar Serdar izdaje svoj priručnik pod nazivom “Razvoj pijanističke tehnike” u izdanju Muzičkog centra Crna Gora, a 2014 godine izdaje CD sa delima Petra Iljiča Čajkovskog u izdanju MC Crna Gora.U pripremi je izdavanje nove knjige „Interpretacija muzičkog dela“ .
Rođen je u Harkovu ( Ukrajina ). Počeo je da uči klavir sa Sergejom Polusmjakom u specijalnoj školi koja se nalazi u njegovom rodnom gradu. Godine 1996. Primljen je u Moskovsku specijalnu školu: ,, Tchaikovsky Conservatory “ gde je studirao kod Arkadija Sevidova. Od 1999. Do 2005. Godine bio je u klasi profesora Herberta Salinksa na univerzitetu muzike i pozorišta ,, Felix Mendelssohn Bartholdy “ u Lajpcigu. Tu je diplomirao sa počastima kao najmlađi diplomac u istoriji te institucije. Odlučio je da zaokruži svoje postdiplomske studije kod profesora Gerald Fauth-a u Lajpcigu.
Godine 2010. je završio master studije. Veliki značaj i uticaj u pripremanju solo programa imali su i časovi kod Vladimira Aškenzija, Vladimira Krajneva, Leslija Hovarda, Vladimira Ovčinikova i drugih.
Igor Gryshyn je osvojio nagrade na internacionalnim takmičenjima u Japanu, Ukrajini i Nemačkoj. Imao je koncerte u važnim centrima kao što su:
- Gewandhaus - Lajpcig
- Steinway Hall - London
- Moscow Philharmonia
- Gasteig Munich
- Tonhalle - Cirih
Isto tako i u Češkoj, Francuskoj, Španiji, Holandiji, Malti, Libanonu, Južnoj Koreji i Jugoslaviji.
Sarađivao je kao solista sa Moskovskim simfonijskim orkestrom pod upravljanjem Aleksandra Anisimova. Sarađivao je sa orkestrom ,,Musica Viva Chamber “ pod dirigentstkom palicom Aleksandra Rudina. Takođe, sa krakovskim simfonijskim orkestrom.
Pojavljivao se kao saradnik sa sopranom Reginom Verneditrih, sa virtuozom na violi Tatjanom Mazurenko i mnogih drugih. Snimci za radio Mitteldeutscher Rundfunk uključuju solo programe sa delima Baha, Ravela, Rahmanjinova i drugih.
Igor Gryshyn kao što je redovan gost na koncertima serije Kunst & Justiz u Lajpcigu, isto tako je i na Schlisskonzerte Mannheim i Leipzig Chopin Festivalima.
Njegov prvi CD izdat je 2007. Godine od strane Verlag Klaus- Jurgen Kampard Altenburg-a.
Od 2011 godine radi kao profesorklavira na klavirskom odseku na Univerzitetu za muziku i pozorište ,, Felix Mendelssohn Bartholdy” u Lajpcigu.
Florin Berculesku (Florin Berculescu) je rođen u Targu-Jiu-u, gde je i započeo studije muzike 1977. godine. Njegovo interesovanje za muziku poraslo je nakon upoznavanja sa ličnostima kao što su Aurelian Octav Popa i Mihai Ungureanu (1986).
Godine 1987. studirao je kod poznatih profesora Mariane Ilie - klavir i Kornelije David (Cornelia David) – teoriju muzike u Krajovi, a od 1990. godine bio je u klasi poznatog predavača Gabriela Amirisa. Diplomirao je 1996. godine na Muzičkoj akademiji u Bukureštu, na odseku za kompoziciju kod Dena Konstatineskua (Dan Constantinescu), Dena Dedijua (Dan Dediu), Anatola Vierua (Anatol Vieru), Oriela Stroua (Aurel Stroe), a specijalizirao klavir kod Vinićiua Moroanua (Viniciu Moroianu). U isto vreme bio je u klasi kod Valentina Grueskua (Valentin Gruescu).Kao pijanista izveo je preko 300 koncerata i resitala, uglavnom u Targu-Jiu-u, ali i u Ramniku Valči, Krajovi, Bukureštu (kao pijanista, kamerni izvođač, korepetitor), izvodeći brojan repertoar.
Pohađao je majstorske kurseve u Bukureštu kod stranih izvođača: Džerarda Fremija (Gerard Fremy), Martina Haudžsa (Martin Hughes), Hao Huanga (Hao Huang), Sergeja Kovalenkoa (Serghei Kovalenko), a pozvan je i da izvede “Magnificat” na Festivalu savremene muzike u Bukureštu, 1995. godine.
Pohađao je kurseve specijalizacije u Francuskoj, Marseju, kompoziciju kod Džordža Boufa (George Boeuf) i klavir kod Ane Džirardeli (Anne Girardelli). Sa violončelistom Mirseom Sučicijem (Mircea Suchici), osnovao je Kamerni orkestar “Lira Gorjului”, kojim je rukovodio i sa kojim je često koncertirao kao pijanista.
Bio je član benda “Omnia Trio” iz Krajove. Učestvovao je na Međunarodnom festivalu moderne umetnosti u Kareju kao pijanista i kompozitor.
Izvodio je resitale muzike i poezije poznatih rumunskih glumaca Ilije Džordža (Ilie Gheorghe), Ovidija Julija Moldovana (Ovidiu Iuliu Moldovan), Valerije Seciu (Valeria Seciu), Florina Pijersika (Florin Piersic). Sarađivao je sa svetski poznatim izvođačem na panovoj fruli – Georgeom Zamfirom (Gheorghe Zamfir).
Sarađuje sa Dramskim pozorištem “Elvira Godeanu” iz Targu-Jiu-a, gde je stalno pozvan da nastupa sa glumcima Marianom Negreskuom (Marian Negrescu), Kosminom Brehutaom (Cosmin Brehuta), Madalinom Cijobanuk (Madalina Ciobanuc). Istovremeno nastavlja sa svojim didaktičkim i metodičkim aktivnostima.
Radio je kao profesor klavira i klavirski saradnik – korepetitor u srednjoj umetničkoj školi “Marin Sorescu” u Krajovi, a nastavio je rad u srednjoj umetničkoj školi „Konstantin Brailoiu“ u Targu-Jiu-u.
Filharmonijski orekstar Oltenia oduvek ga je promoviosao kao kompozitora.
Član žirija domaćih i međunarodnih takmišenja (“Orfej”, “Krajova klavir”). Bio je predsednik takmičenja “Corala Gorjeana”.
Učestvovao je na nacionalnom simpozijumu “Petre Brancusi” i u brojnim radio i televizijskim emisijama.
Bojana Rodić rođena je u Novom Sadu. Klavir je počela da svira sa sedam godina, kada je i upisala osnovnu muzičku školu „Josip Slavenski“ uklasi prof. Čugajev Lidije. Srednju muzičku školu „Isidor Bajić“ završila je u klasi prof. Doroslovački Bojane. Tokom školovanja osvajala je brojne nagrade na domaćim i međunarodnim takmičenjima koja su se održavala u Novom Sadu, Beogradu, Šapcu, Kragujevcu, Nišu, Parizu, Torinu, Čikagu, Vašingtonu, i dr.
Permanentno je usavršavala svoje muzičko obrazovanje radeći sa eminentnim stručnjacima kao što su Kevin Kener, Viktor Rozenbaum, Balaž Sokolaj, Boris Berman, Gulsen Onaj, Piter Mijamoto, Kemal Gekić, Jokut Mihailović, Konstantin Bogino, Iv Enri, Vladimir Ogarkov, Svetlana Bogino, Dorian Leljak.
Održala je više solističkih koncerata i u svom rodnom gradu. Već na početku studija u Americi izabrana je od strane direktorijuma za predstavnika svih internacionalnih studenata univerziteta i dala je intervju za poznatu američku TV stanicu „Glas Amerike“.
U maju 2009.godine, kao student generacije diplomirala je klavir na prestižnom Ruzvelt univerzitetu u Čikagu u klasi prof. dr. Vinston Čoi-a, kanadskog pijaniste koji je doktorirao klavir u klasi svetski priznatog pijaniste i pedagoga Menehem Preslera.
Bojana je bila stipendista Čikago Koledža za Izvođačke Umetnosti. Imala je na desetine solističkih i kamernih koncerata širom SAD-a i Evrope (Čikago, Njujork, Boston, Majami, Detroit, Aspen, Španija, Francuska, Italija, Mađarska, Crna Gora, Makedonija).
Bila je među deset najbolje rangiranih kandidata na Kraljevskoj akademiji u Londonu 2010. godine, na čiju je preporuku bez audicije primljena na specijalističke studije u Barseloni u klasi prof. Pjer Reah-a. Specijalističke studije u Barseloni završila je u maju 2011. godine i tokom boravka u Barseloni imala je čast da prezentuje svoje izvođenje ispred gost-profesora Borisa Bermana sa Jel Univerziteta (SAD). Bojana je završila i druge postdiplomske studije na Univerzitetu umetnosti u Beogradu- odsek za Teoriju umetnosti i medija gde je diplomirala sa temom „Komparativna rasprava pijanističkog, umetničkog i medijskog delovanja Glen Gulda i Dejvida Tjudora“.
Od 2011.godine zaposlena je u muzičkoj školi „Josip Slavenski“ u Novom Sadu kao profesor klavira. U toku svog pedagoškog rada sa svojim učenicima učestvovala je na brojnim međunarodnim i republičkim pijanističkim takmičenjima na kojima je ostvarivala visoke rezultate. Od 2012. godine Bojana je član takmičarsko-organizacionog odbora Pijanističkog takmičenja „Slavenski“u čijem radu žirija je i učestvovala. Trenutno se usavršava na doktorskim studijama na Grupi za Transdisciplinarne savremene umetnosti i medije na Fakultetu za medije i komunikacije u Beogradu i bavi se savremenim teorijama izvođenja, biopolitike, medija kao i virtuziteta.
Nina Botić rođena je 1987. godine u Šapcu, gde je završila osnovnu i srednju muzičku školu “Mihajlo Vukdragović” na klavirskom odseku u klasi prof. Margarite Vujović. Osnovne i master akademske studije klavira završila je na Akademiji umetnosti u Novom Sadu u klasi prof. Svetlane Bogino gde je tokom školovanja bila i stipendista Fonda za mlade talente Republike Srbije.
U toku školovanja učestvovala je na mnogobrojnim takmičenjima republičkim i međunarodnim na kojima je osvajala brojne nagrade. Usavršavala se na mnogim seminarima i kursevima kod renomiranih pijanista kao što su Konstantin Bogino, Vladimir Ogarkov i Svetlana Bogino.
Pedagoškim radom počela je da se bavi 2010. godine najpre kao klavirski saradnik korepetitor, a zatim i kao profesor klavira u osnovnoj i srednjoj muzičkoj školi “Petar Krančević” u Sremskoj Mitrovici.
Kao korepetitor pratila je klase gudača, duvača i trzača (tambure) na mnogobrojnim republičkim i međunarodnim takmičenjima u zemlji i inostranstvu pri čemu su učenici osvajali navjeća moguća priznanja. Kao profesor klavira njeni učenici takođe ostvaruju izuzetne rezultate.
Zvanični je korepetitor na takmičenjima Festival gudača “Stringfest” i Sirmium Music Fest (za duvače). Kao korepetitor pratila je mnogobrojne studente na završnim koncertima master studija na Akademiji umetnosti u Novom Sadu i Muzičkoj akademiji Univerziteta u Istočnom Sarajevu.
Marija Šamoska Buđakovski je rođena u Bitolju, Severna Makedonija, završila osnovnu i srednju muzičku školu. Upisala se na Fakultet muzičke umetnosti u Skoplju u klasi poznatog pijaniste prof. Milice Šperović Ribarski. Master studije je završila sa ocenom u klasi istog profesora.
Učestvovala je na mnogim seminarima i majstorskim kursevima kod poznatih pijanista: Makiko Hirata,
Marcella Crudeli, Daniela Morelli,Achiles Del Vigne, Andrej Diev, Dang Tai Sean i takođe prisustvovala
na stručnim pedagoškim obukama USAID-a i EPTA.
Držala seminari i predavanja na teme iz oblasti klavira i klavirske pedagogije kao
deo klavirskog festivala „EPTA Makedonija” i u okviru kulturnog
programa u svojoj zemlji kao i predavanja u organizaciji udruženja
"Klavir".
Veliki deo svoje umetničke karijere posvetila je kamernoj muzici, nastupala je u klavirskom triju TRIO
DOLCE. Ova saradnja u proteklih 5 godina rezultirala je mnogim uspešnim koncertima na
razlicitim festivalskim manifestacijama, takmičenjima i projektama za klavir, flautu i violončelo
u S.Makedoniji i Italiji.
Trenutno je profesor klavira u Državnoj muzičkoj školi u Bitolju. U pedagoškoj i profesionalnoj karijeri sa svojim učenicima je osvojila mnoge međunarodne i državne nagrade renomiranim takmičenjima.
Njeni učenici redovno učestvuju na razlicitim manifestacijama,festivalima i takmičenjima sa velikim uspehom.
Član žirija na mnogim domaćim i međunarodnim takmičenjima.
Jedan je od osnivača Muzičkog Udruženja pijanista i pedagoga „Klavir”. Udruženje aktivno organizuje razne manifestacije u oblasti sviranja klavira i klasične muzike sa velikim uspehom.
Organizator je međunarodnog pijanističkog takmičenja „Pianofest” u Bitolju.
Irena Mijušković je rođena u Kruševcu (Srbija), gde zapoćinje svoje muzičko obrazovanje. Nastavlja ga u Nišu,u srednjoj muzičkoj školi ( odsek klavira), kod renomiranog pedagoga i profesora Mirjane Nikolić.
Fakultet muzičke umetnosti završava 1991. u klasi redovnog profesora Miloša Ivanovića.
U toku školovanja, usavršava se i pohađja brojne kurseve, radionice, zimske i letnje škole kod pijanista i pedagoga: Elene Rihter, Irine Čukovskaje, Alekseja Nasedkina, Arba Valdme, Nauma Štarkmana,Vladimira Krpana, KonstantinaBogina, VladimiraFeltsmana, E.Krasovskog, L.Hauard, E.Anđaparidze, E,Vajld, Oksane Jablonske...
Dobitnica je brojnih nagrada na pijanistićkim takmičenjima…Intenzivno nastupala je i delovala u okviru raznih kamernih ansambala i sarađuje sa brojnim domaćim i stranim umetnicima. Na svom repertoaruima brojne programe solistićke, kamerne i orkestarske muzike.
Ućestvovala je na prestižnim muzičkim festivalima NIMUS, NOMUS, AFEST...Nastupala je u većini prestižnih dvorana bivše Jugoslavije, kao i u Italiji, Grčkoj, Poljskoj, Bugarskoj, Albaniji, Francuskoj…
Uporedo, sastudijama,bavi se korepeticijom ali i solistićkim nastupima u zemlji i inostranstvu. Snimala je za radio iteleviziju Srbije, CrneGore, Grčke Norveške...
Od 1991. Zapoćinje i veoma uspešnu pedagošku karijeru, istovremeno sa karijerom klavirskog saradnika na gudačkom, duvačkom i odseku solo pevanja.
Ućenici njene klase nižu izuzetne uspehe, kako u zemlji tako i inostranstvu ( takmičenja u Crnoj Gori, Bosni, Srbiji, Sloveniji, Hrvatskoj, Rusiji, Italiji, Francuskoj, Nemačkoj...)
1996, 1997 i 1998 je dobitnik nagrade za najušpesnijeg profesora u školi, u kojoj je radial tada. Za najboljeg profesora skole u Herceg Novom je proglasena i školske 2015/16, a i pre toga je professor sa ubedljivo najviše nagrada u matičnoj školi (u kojoj radi od 2000 god.).
Od 2000-2011 je bilašefodseka za klavir u muzičkojškoli u HercegNovom.
Držala je majstorske kurseve u Bosni, Makedoniji i Srbijii. Takođe organizovala je brojne letnje i zimske muzičke radionice (Srbija, CrnaGora, Grčka, BiH, Makedonija…), poetskomuzičke većeri kao i međunarodna pijanisticka takmičenja. Na mnogim prestižnim takmičenjima, bila je član žirija, kako u zemlji, tako i u inostranstvu.
Jelena Vlaović je rođena u Sremskoj Mitrovici gde i započela svoje muzičkoko obrazovanje u klasi Irene Milić. Fakultet muziče umetnosti u Beogradu započela je u klasi prof. Miodraga Azanjca, a završila u klasi prof. Ljubiše Jovanovića.
Radi kao profesor flaute u MŠ “Petar Krančević“ u Sremskoj Mitrovici. Tokom višegodišnjeg pedagoškog iskustva, njeni učenici su dobitnici velikog broja pravih nagrada na domaćim i međunarodnim takmičenjima. Neki od njih su i Laureati Republičkog takmičenja, Mađunarodnog takmičenja „Anton Eberst“, Mladi virtuoz, Sirmium music festa, Zemun Internacional Music Competititon itd. Kao mentor, dobitnik je više Pokrajinskih nagrada za talente i Svetosavskih. Usavršavala se na majstorskim kursevima kod istaknutih flautista: Dejana Gavrića, Ljubiše Jovanovića, Jasmin Čoi, Etni Molotonesa, Marija Karolija i Mateja Zupana i Matijaž Debeljaka.
Više od pet godina aktivno nastupa sa „Kvartetom Maestre“ sa kojim ostvaruje niz donatorskih i edukativnih koncerata za mlade sa ciljem da populariše umetničku muziku u Srbiji.
Rudolf Homen rođen je u Kotoru, osnovnu muzičku školu i početak srednje škole stekao je u Sarajevu, srednju školu završio je u Rijeci. Tokom studija u klasi prof. Kubičeka na Muzičkoj akademiji u Zagrebu održao je niz zapaženih koncerata te se usavršavao na seminarima u Hrvatskoj i inostranstvu.
Profesor je trube i kamerne muzike u Glazbenom učilištu Elly Bašić u Zagrebu, a od 2018. godine i u Muzičkoj školi „Vlado Milošević“ u Banja Luci.
Tokom višegodišnjeg pedagoškog iskustva njegovi su učenici osvajali brojne nagrade na regionalnim i državnim takmičenjima u organizaciji HDGPP-a, Međunarodnom takmičenju ''Daleki akordi'' u Splitu, Međunarodnom takmičenju „Davorin Jenko“ u Beogradu, Međunarodnom natjecanju Woodwind&Brass u Varaždinu i Međunarodnom takmičenju za mlade glazbenike ''Euritmia'' u Povolettu-Udine.
Godine 2011. član je stručnog žirija na 16. Takmičenju mladih muzičara Jadrana „Daleki akordi“ u Splitu, a od 2016. godine član je stručnog žirija na regionalnim i državnim takmiočenjima u organizaciji HDGPP-a i Agencije za razvoji obrazovanje.
Za postignute izvrsne rezultate u radu s učenicima više puta je dobio priznanje Agencije za razvoj i obrazovanje (Oskar znanja).
Godine 2014. dobio je Godišnju nagradu Hrvatskog društva glazbenih i plesnih pedagoga.
Osnivač je i član ansambla ''Simply Brass'' s kojim je snimio dva diska Camminate i Brass Symposium. Album Brass Symposium bio je nominiran za diskografsku nagradu Porin.
S kvintetom je nastupao u koncertnim dvoranama cele Hrvatske i u inostranstvu (Austrija, SAD, Kina, Kanada, Španjolska, BiH, Crna Gora i dr.).
Kao orkestralni muzičar dugi niz godina sarađuje sa Simfonijskim orkestrom HRT-a, orkestrom Opere HNK u Zagrebu te orkestrom Opere HNK ''I. pl. Zajc'' u Rijeci.
Od 2006. - 2018. godine dirigent je Duvačkog orkestra Fužine s kojim je ostvario niz uspješnih koncerata i gostovanja. Sa Fužinskim orkestrom snimio je i producirao dva diska u izdanju Aquarius Recordsa.
ĐURO PETE (Srbija,Hrvatska) završio je nižu i srednju muzičku školu u Osijeku u klasi prof. Vjekoslava Burića. Osnovne studije na Akademiji umetnosti u Novom Sadu upisao je 1980. godine, a diplomirao u klasi prof. Mihajla Kelblija 1984. godine.
Magistarske studije upisao je 2006. godine, a magistrirao je 2009.godine u klasi prof. Nikole Srdića. Pohađao je kurseve kod M. Arinjona (Pariz), J. Kotara i M. Bekavca (Slovenija), Ž. Satmarija (Budimpešta),Wenzel Fuchsa,B.Kovacsa i drugih.
Kao student postigao je zapažene rezultate osvajajući nagrade na takmičenjima (drugu nagradu na Takmičenju mladih umetnika Jugoslavije u Zagrebu 1983. Godine, prvu nagrada na Pokrajinskom takmičenju učenika i studenata 1981. godine u Novom Sadu, prvu nagradu na Saveznom takmičenju u Sarajevu 1981. Godine, prvu nagradu na Festivalu omladine Srbije u Knjaževcu).
Pored niza solističkih nastupa i resitala, nastupao je sa Omladinskom filharmonijom iz Pečuja (Mađarska), Vojvođanskom omladinskom filharmonijom, kao i sa Kamernim orkestrom Akademije umetnosti. Kraće vreme svirao je kao solista u ansamblu opere HNK u Osijeku.
Svoj pedagoški rad, počeo je u muzičkoj školi “Josip Slavenski”u Novom Sadu , a od 1987. godine deluje kao profesor klarineta u Muzičkoj školi “Isidor Bajić” u Novom Sadu.
Sa svojom klasom postigao je značajne rezultate, koji se ogledaju u nizu od više desetina prvih nagrada i priznanja na međunarodnim i domaćim takmičenjima i festivalima. Njegovi učenici su dobitnici najviših priznanja, laureati na gotovo svim takmičenjima klarinetista u zemlji i inostranstvu. Višegodišnji je predavač na jednom od najvećih seminara za klarinet na planini Gučevo,a takođe i seminarima u Hrvatskoj ( Virovitica) te Sloveniji (Krško,Novo Mesto), te organizator više zimskih seminara.
Član žirija Republičkih takmičenja, kao i predsednik ili član žirija internacionalnog takmičenja ”Anton Eberst ” Novi Sad,” internacionalnog takmičenja „Sava Dimitrov ”,Sofia, na takmičenjima drvenih duvača u Požarevcu, „Davorin Jenko“ u Beogradu, Majskim susretima drvenih duvača u Lazarevcu.
Organizator je mnogobrojnih koncerata mladih klarinetista u Subotici, Zrenjaninu, Bačkoj Palanci, Kuli, Somboru i Novom Sadu u cilju promovisanja i popularizacije klarineta i klasične muzike. Za svoj rad nagrađen je godišnjom nagradom Zajednice muzičkih i baletskih škola Srbije 2010. godine.
Ostvaruje značajne kontakte u međunarodnoj saradnji sa kolegama iz mnogih zemalja Evrope i SAD
Rođen je 04.11.1977 god. u Sremskoj Mitrovici gde završava Osnovnu muzičku školu „Petar Krančević“. Srednju muzičku školu „Isidor Bajić“ pohađa u Novom Sadu kao i Akademiju Umetnosti koju završava u klasi prof. Irine Jašvili. Tokom studiranja bio je član Akademskog gudačkog kvarteta sa kojim je ostvario veliki broj nastupa.
Aktivan je polaznik seminara za violinu kod prof. Marine Jašvili iz Moskve-Rusija kao i prof. Johannes Prellea iz Kelna-Nemačka. Pohađao je seminar orkestarskog i kamernog sviranja 2001.god. u Bajrojtu-Nemačka. Bio je član Novosadskog kamernog orkestra,Vojvođanske Filharmonije kao i gudačkog kvarteta KV-art sa kojim je ostvario mnogobrojne nastupe u zemlji i inostranstvu.
2003. godine se zapošljava u Muzičkoj školi „Petar Krančević“ u Sremskoj Mitrovici kao profesor violine,kamerne muzike i gudačkog orkestra. Kao pedagog,od samog početka je aktivan na seminarima i predavanjima vezanim za violinsku pedagogiju. Dobitnik je nagrade „Đerđ Zazrović“ za najperspektivnijeg profesora violine na Festivalu gudača u Sremskoj Mitrovici 2007 god. Od 2009 god.zaposlen je u Muzičkoj školi „Josip Slavenski“ u Novom Sadu.
Često je član žirija mnogih violinističkih takmičenja u našoj zemlji i u inostranstvu. 2015.godine zajedno sa svojom koleginicom Katarinom Kovač izdaje zbirku didaktičkih komada za violinu i klavir pod nazivom “Sviraj i maštaj“ koja se već koristi po muzičkim školama u Norveškoj, Sloveniji, Turskoj, Hrvatskoj, Americi kao i u školama u našoj zemlji.
Tokom dosadašnjeg pedagoškog rada učenici su mu dobitnici najvećih nagrada i priznanja na mnogim domaćim i međunarodnim takmičenjima kako u solo nastupima, tako i u kamernoj muzici.
Direktor je Internacionalnih Susreta Violinista koji se svake godine odrzavaju u Sremskim Karlovcima i Novom Sadu gde dolaze najperspektivniji mladi violinisti iz zemlje i inostranstva kao i najvece imena violinske pedagogije.
Organizator je i predavač na letnjim seminarima violine u našoj zemlji gde sa svojim kolegama okuplja i radi sa veoma talentovanim i uspešnim mladim violinistima. Pojedini učenici su već godinama stipendisti Orkestarkog i kamernog seminara u Norveškoj.
Od 2015.god. je predsednik Vojvođanske gudačke sekcije, instrument-violina.
Bojan Vukelić studirao je u Gracu džez i klasičan saksofon u klasama Karlheinz Miklina, Heinrich Von Kalneina i Hannesa Kawrze. 2005.godine odlazi na usavršavanje u Keln kod Profesora Claudiusa Valka, a godinu dana kasnije završava magistarske studije.
Sa „KUG“ orkestrom Opere iz Graca 2001. godine snimio je CD, delo Tomaža Svetea-Kriton.
Sa svojim kvartetom nastupao u Srbiji , Hrvatskoj, Austriji i Nemačkoj, Kao član HGM Jazz orkestra Zagreb svirao na „IAJE“ festivalu u New York-u, zatim i u Švedskoj, Sloveniji, Belgiji, Austriji i Hrvatskoj.
Takođe je nastupao sa grčkom pijanistkinjom Eleni Papaspirou u Srbiji, Austriji i Grčkoj.
Po povratku u Srbiju sa „Soul Connection Biga bandom“ predvođenim Duškom Gojkovićem snima CD „Balkan project“. Sa istim ansamblom nastupa u Švajcarskoj, Nemačkoj i Srbiji.
Učestvuje u projektima muzičke redakcije RTS-a, sa Big bandom RTS-a i orkestrom „Pozorišta na Terazijama“ .
Od 2012. godine predavač je na međunarodnoj radionici za duvače u Tivtu. Profesor je saksofona u muzičkoj školi „Kosta Manojlović“ u Zemunu.
1992 – 1993 Osnovna muzička škola Herceg Novi (do 1992 školovanje u Osnovnoj Muzičkoj Školi Ilidža – Sarajevo)
1993 – 1997 Srednja muzička škola ,,Isidor Bajić ” Novi Sad
1997 – 2003 Osnovne studije Akademija Umetnosti, Univerzitet u Novom Sadu
2005 – 2009 Magistarske studijena Muzičkoj Akademiji Univerziteta u Istočnom Sarajevu
2003 – Profesor flaute i kamerne muzike
Škola za osnovnoi srednje muzičko obrazovanje ,,Vida Matjan” Kotor
Kursevi i seminari:
- Seminari za izvođenje nastave flaute u više navrata kod renomiranih domaćih i stranih predavača i umjetnika (između ostalih: Janoš Balint, Kazuši Saito,Laura Levai, Karolj Maročik, Ljubiša Jovanović, Dejan Gavrić…)
- Razni seminari i kursevi u organizaciji Ministarstva prosvijete Crne Gore u cilju poboljšanja kvaliteta nastave i organizacije nastavnog procesa.
- ECDL sertifikat
Nagrade:
- Kao pedagog i mentor mnogobrojne nagrade učenika na državnim i međunarodnim takmičenjima u kategorijama flauta i kamerna muzika.
- Kao, učenik, student i instrumentalni solista mnoge nagrade na takmičenjima i festivalima u Srbiji, BiH, Hrvatskoj, Mađarskoj, Austriji, Italiji.
Bogata koncertna djelatnost:
Solo nastupi i koncerti sa simfonijskim orkestrima i sastavima kamerne muzike u Beogradu, Seulu, Beču, Salcburgu, Sarajevu, Novom Sadu, Kotoru, Zagrebu, Dubrovniku, Splitu, Podgorici…
- Kao gostujući predavač sam učestvovala na mnogim muzičkim festivalima i radionicama, među kojima bih istakla “Seoul International Music Festival” 2010. godine u Koreji i predavanja u muzičkoj školi “Margaretten” u Beču.
- Učešće u projektu “Dame čuvari tradicije” 2015. pod pokroviteljstvom Ministarstva Kulture Crne Gore.
Olaf Böhme - piano
Germany
Olaf Böhme je rođen u Berlinu. Počeo da uči klavir sa 10 godina u Muzičkoj školi Muldental kod prof. Schreiber i prof. Ruttka. Učestvovao je na takmičenjima Steinway competition Berlin, kao solista. Od 1992.godine pohađa časove klavira kod prof. H. Sahlingna Koledžu HMT u Lajpcigu.
Nastupa kao pijanista i korepetitor u Nemačkoj i inostranstvu. Od 1996. godine radi kao professor klavira u Muzičkoj školi Muldental.
Od 2003. Godine radi kao šef muzičkog odseka u privatnoj školi Hadmersleben. Od 2006. godine postaje osnivač "Klaviertageim Jagdhaus Kössern" – organizator majstorskih kurseva (prof. Sahling, prof. Fauth).
Sa klavirskim koncertima Mendelsona i Mocarta nastupao je kao solista u Alte Handelsbörse, Hochschulefür Musik, u Lajpcigu. Održao je predavanja na temu “Muzika i marketing” i “Psihologija muzike”. Bavio se promocijom darovitih učenika.
Od 2009. godine je director Centra za muziku, za pripremu kandidata za pedagoško-umetničke smerove u muzici. Sarađuje sa I. Gryshyn iz HMT Leipzig. Od 2017/18. godine organizator je I director muzičkih kurseva za darovite mlade umetnike i odrasle u Saksoniji i šef muzičkog odseka u gimnaziji Böhlen / Grimma.
Od 2017. godine predsednik je Asocijacije Jagdhausverein Kössern (registrovane Asocijacije i koncertne agencije).
Leonid Janišen - klarinet
Rusija
Klarinetista, redovan profesor Petrozavodskog Državnog Konzervatorijuma ,, A.K. Glazunov'' (Rusija), istaknuti umetnik Karelije (Rusija), Laureat Međunarodnih takmičenja.
Leonid Janišen osnovnu i srednju muzičku školu završio je u gradu Vinica (Ukrajina). Školovanje je nastavio na Sankt Peterburškom Državnom Konzervatorijumu „N. A. Rimski-Korsakov” ogranak u gradu Petrozavodsk (Rusija) gde završio magistarske i doktorske studije u klasi profesora Anatolija Pavloviča Baranceva.
Laureat mnogih međunarodnih takmičenja: IX Međunarodno takmičenje ,,Savelij Orlov''; IV međunarodno takmičenje ,,Virtuozi'' (Saratov, Rusija); III međunarodno takmičenje ,, Boje u muzici'' (Moskva, Rusija); III međunarodno takmičenje ,,Klasična akademija'', (Moskva, Rusija) i dr.
Od 2002. godine je počeo da radi kao profesor klarineta na katedri duvačkih instrumenata Petrozavodskog Državnog Konzervatorijuma ,, A.K. Glazunov'' (Rusija) od 2002. godine u zvanju redovnog profesora.
Tokom višegodišnjeg pedagoškog iskustva ( 25. diplomaca od kojih i studenti iz Kine) njegovi su studenti osvajali brojne nagrade na međunarodnim takmičenjima (16 Laureata Međunarodnih takmičenja)
Solista simfonijskog orkestra Karelske državne filharmoniji, (prvi klarinetista, koncertmajstor grupe klarineta) ( Petrozavodsk , Rusija) s kojim je ostvario niz uspješnih koncerata i gostovanja u Nemačkoj, Španiji, Italiji, Kini, Norveške, Poljske, Finske, Francuske, Švedske, Švajcarske, a takođe u Moskvi i drugim gradovima Rusije.
Učestvuje kao član žirija u radu brojnih nacionalnih i internacionalnih žirija: Međunarodna asambleja umetnosti ,,Severna ogrlica''; Međunarodno takmičenje ,,Srebreni zvuci'', ,,Veber klarinet'', republičkim takmičenjima i dr.
Držao je seminare (master – klase) za studente muzičkih konzervatorijuma u Rusiji i Kini: grad Ćingdao Qingdao) i Vejfang (Weifang), provincija Šandung (Shandong).
Za postignute izvrsne rezultate u umetničkom radu dobio zvanje ,,Istaknuti umetnik Karelije'' (Rusija, 2013.)